Co zrobić, gdy śmierdzi zimny materac piankowy?

Zarówno nowe jak i stare materace z zimnej piany mogą przylgnąć do nieprzyjemnego zapachu. Może to mieć różne przyczyny. Dowiedz się poniżej, dlaczego Twój zimny materac piankowy cuchnie i co możesz z tym zrobić.

powodów zapachów pianki materac zimnej

Pojawienie się nieprzyjemnych zapachów w starych i nowych materaców piankowych jest zjawiskiem normalnym i może mieć różne przyczyny:

  • zapach związany z produkcją substancji chemicznych (nowe materace)
  • zapach pleśni pleśni
  • związane z wiekiem zapachu potu lub innego Brud

Czy zapachy są szkodliwe?

Według producenta zapachy związane z produkcją nie są szkodliwe; ale prawdopodobnie nie są też bardzo zdrowe. Dlatego powinieneś wyemitować nowy materac z zimnej pianki, zanim go zdobędziesz.
pleśń spowodować uszczerbek na zdrowiu, więc należy działać w podejrzanym pleśni natychmiast: Pull pościel i materac pokrywę i sprawdzić materac do formy. Jeśli coś odkryjesz, zaatakuj dotknięte obszary zgodnie z opisem tutaj.
Podobnie jak wszystkie inne materace, zimny materac piankowy powinien być regularnie czyszczony, aby usunąć pot, roztocza i inne zanieczyszczenia. W przeciwnym razie może dojść do nieprzyjemnych zapachów, jest to całkiem normalne.

Zapobieganie nieprzyjemnym zapachom

Zimne materace piankowe nie osiągają dobrych wyników pod względem wentylacji, co szybko uszkadza wilgoć i powoduje nieprzyjemne zapachy. Aby temu przeciwdziałać, należy podjąć następujące rady do serca:

  • beat codziennie rano po wstaniu z łóżka koc na jakiś czas z powrotem, w celu odparowania wilgoci.
  • Regularnie zmieniaj pościel.
  • Co dwa do trzech miesięcy myj okładkę materaca. Gründ Dokładnie oczyść swój materac raz w roku. Jak to wyjaśnić tutaj.
  • Te środki zaradcze pomagają, gdy zimny materac piankowy cuchnie

Jeśli twój zimny materac piankowy cuchnie, powinieneś działać. Nieważne, czy to szkodliwe czy nie, nikt nie lubi spać w smrodzie. Tymi sposobami można walczyć z zapachów: 1. antenie

materac dokładnie Szczególnie zapachów związanych z produkcją pomaga najlepiej jest po prostu niech materac, aby zapewnić kilka dni, aby dobrze wentylowanym miejscu i tam odparować. Najlepiej jest mieć przestrzeń na zewnątrz, taką jak zadaszony balkon.

2. Soda

Soda jest popularnym eliminatorem zapachów. Wystarczy posypać sodą cały materac, pozostawić go na kilka godzin i odkurzyć. N 3. Czyszczenie na mokro

Raz do roku zaleca się poddanie zimnej pianki materacowi na mokro. Po prostu pożycz mokrą próżnię w najbliższej aptece i wyczyść materac jak dywan.

Porady i wskazówki Po każdym czyszczeniu na mokro materac musi wyschnąć w 100%, zanim zostanie wyjęty.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz