Metināšana tērauds - vai tas ir iespējams?

Ar čuguna tēraudu vienmēr rodas bažas par to, vai tas vispār ir metināms un, ja jā, tad ar kādām metodēm vislabāk ir metināt. Šajā rakstā ir sīki izskaidrotas prasības metināšanai un atšķirības starp atsevišķām tērauda markām.

Cietais tērauds

Cast Steel attiecas uz tām tērauda kategorijām, kuras tiek izmantotas kā izejvielas, lai izgatavotu lējumus tieši no izgatavotā tērauda.

oglekļa saturs

Tipiska čuguna tērauda, ​​oglekļa saturu līdz 0,5% - esošo priori metināšanai par visām nodotajām tērauda marku nav tik. Labai metināmībai ir oglekļa līmenis līdz 0,22% vai līdzvērtīgs oglekļa ekvivalents lielākiem leģētiem tēraudiem.

Principā tomēr lielākā daļa šķirņu ir praktiski viegli metināmi.

DIN noteikumi metināšanas tēraudam

Saskaņā ar DIN DIN 1559, kas attiecas uz lietotu tēraudu, metāla tērauda izstrādājumu metināšana parasti ir atļauta. Tomēr tas vienmēr jāpielāgo materiāla tehniskā un materiālajām īpašībām. Tērauda lējumu metināšanai ir jāveic arī atbilstošas ​​metināšanas procedūru pārbaudes (DIN EN 288).

Dažādas metināšanai un sagatavošanās darbi

Visas austenīta čuguna tērauda pakāpes var darīt bez uzsildīšana darbu, izņemot materiāla numuru 1.4446. Šeit, atkarībā no ģeometrijas un sagataves biezuma starp 20 ° C un 100 ° C, jābūt iepriekš sasildītiem.

Visās pilnībā austenīta markām (kas ir tās pašas sugas, neatkarīgi no austenīta markām!) Arī jābūt uzsildīšana starp 20 ° C un 100 ° C, tas pats attiecas arī uz austenīta-ferīta pakāpes.

Martensiķu tēraudu sortimentam priekšsildīšanas nepieciešamība un temperatūras diapazons priekšsildīšanai ir ļoti atšķirīgas, un katra no tām ir atkarīga no īpašās tērauda īpašības. Tātad, ja materiāls skaitļi 1.4405 un 1,4411 nekāda iepriekšēja sakarsēšana nepieciešami materiāla numuru 1.4011 tomēr uzsildīšana līdz 250 ° C līdz 300 ° C, ir nepieciešams pirms metināšanas. Šeit vienmēr meklējiet atbilstošo materiālu numuru.

arī vienmēr jāņem vērā iespējamās starpkristāliskās korozijas draudi karstumā skartajā zonā un, iespējams, pat atlikušajā materiālā.

Padomi un triki Ir svarīgi pievērst uzmanību arī individuālā darba kārtībai. Piemēram, pārklājumu var veikt pirms vai pēc metināšanas, bet tas ietekmē trokšņa samazināšanu vai atslābināšanu tērauda un tajā izmantoto temperatūru. Austenīta šķirnes principā var būt tikai samitrinātā stāvoklī.
Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru