Odkurzacz parowy nie jest już parowy

Odkurzacze parowe stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Ogromna popularność jest prawdopodobnie spowodowana wydajnym czyszczeniem parą. Zwiększa to również liczbę użytkowników urządzeń czyszczących parowych, których sprzęt nie działa. Jeśli odkurzacz parowy przestanie gotować na parze, jest to jedna z najczęstszych awarii.

Czyściki parowe są wyjątkowo uniwersalne

Czyściki parowe są wyjątkowo wydajne. Mogą one być wykorzystywane do różnych materiałów: drewna

  • kamień
  • szkło
  • (nawet kafelki)
  • dla elementów wykonanych ze stopów metali (koła, ciała, itp)

Jednakże istnieją pewne ograniczenia, takie jak pokazuje czy odkurzacz parowy także użyteczne przeciwko roztoczom są. Nie zmienia to faktu, że odkurzacz parowy może być naprawdę bardzo wszechstronny.

Częste nieprawidłowe działanie: odkurzacz parowy już nie paruje

Sugeruje to ponownie, że odkurzacz parowy jest często używany, gdy urządzenie jest obecne. Dopóki nie dojdzie do uszkodzenia urządzenia, jest to tylko kwestia czasu. Typowe uszkodzenia, o które często twierdzą właściciele myjki parowej, to kiedy parowacz nie jest już parowy.

Nie zawsze jest to usterka, często tylko kwestia konserwacji

Jednak zwykle nie jest to faktyczna wada. Przeciwnie, może to oznaczać, że odkurzacz parowy używany jest nieprawidłowo lub przynajmniej nie jest regularnie konserwowany. Ponieważ gdy parowacz nagle zatrzymuje się na parze, zwykle można zauważyć, że woda jest nadal podgrzewana.

Jak to działa z odkurzaczem parowym

W większości przypadków uszkodzenie jest bardzo łatwo ograniczone. Woda, która jest podgrzewana do pary w urządzeniu do czyszczenia parą, musi być dodatkowo przeciskana przez dysze, aby uzyskać wyższe ciśnienie. Dla zasady czyszczenia myjką parową opiera się na trzech aspektach:

  • szybkość wycieku pary jest kluczowa
  • ciepło pary wodnej jest ważna
  • natychmiastowe chłodzenie pary pobranej z materiałem należy czyścić

Na dysz parowych są często osadów

dysz do czyszczenia parowego są bardzo w porządku. Jest raczej mało prawdopodobne, aby były to zwykłe cząstki brudu, które zatykają dysze. Większość z nich to osadzone wapno, które powstaje podczas podgrzewania wody. Dzięki tej parze wapno jest transportowane do dysz i zatyka je.

Odkamienianie odkurzacza parowego ...

Najlepszym rozwiązaniem jest odkamienianie odkurzacza parowego. Możesz zrobić to inaczej. Możesz napełnić zbiornik na wodę wodą, która jest mieszana z octem lub kwasem octowym. Następnie woda powinna pozostać w urządzeniu przez co najmniej 24 godziny. Oczywiście bez ogrzewania oczywiście.

... tak, że znowu odparowano

Drugi Alernative jest wprowadzenie do danego (z dyszy) w wodzie etylu w ciągu 24 godzin, składnik. Przebicie dyszy z igły nie jest raczej niekorzystne, gdyż naniesiony jedynie wapno jest popychany z powrotem do środka i zatykają urządzenia szybko. Jest więc odpowiedni tylko jako "stopgap".

Tips & trick miękkie można przeczytać w instrukcji obsługi czyszczenia parą, że ich zbiornik wody może być również wypełnione wodą z kranu. Jednak szczególnie w regionach z twardą i wapienną wodą zalecamy stosowanie lepiej przygotowanej wody do czyszczenia parą.

Od czasu do czasu możesz przeczytać przypuszczalną wskazówkę, ale powinieneś użyć tego samego z rozcieńczoną wodą z octem do czyszczenia (na stałe). Nie jest to zalecane, ponieważ na dłuższą metę może zostać uszkodzone przez uszczelki gumowe kwasu octowego i inne komponenty. Z tego powodu należy unikać stosowania innych agresywnych środków odwapniających.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz