Balustrady ze stali nierdzewnej rdzewieje zwykle tylko zewnętrznie

budowlane Kiedy poręcz rdza ze stali nierdzewnej, które mogą być spowodowane niewłaściwym wyborem stopu lub są poszukiwane na wpływy zewnętrzne. Oprócz mechanicznego uszkodzenia warstwy tlenku uderzają Fremdmetall- i cząsteczki brudu może powodować korozji, które określa się zwykle jako rdzy z zewnątrz.

Rdza osadza się na powierzchni

Niezależnie od tego, czy balustrada ze stali nierdzewnej rdzewieje, zależy w większości przypadków od lokalnych warunków na placu budowy. Dwa najbardziej typowe wyzwalacze to wydechy samochodowe zawierające siarkę i cząsteczki soli drogowej w powietrzu. Doświadczeni monterzy poręczowe, że należy je stosować tylko wysokiej jakości stali V4A pobliżu ruchliwych drogi, autostrady, linie kolejowe, a także w obszarze oddziaływania wody słonej.

Kiedy stal nierdzewna rdzewieje, w większości przypadków decydująca jest przyczyna zewnętrzna. Niższe stopowe stale nierdzewne nie rdzewieją, ale tworzą na ich powierzchni lepszą "drogę startową" do ataków innych substancji. Ten sam efekt może być spowodowany grubo zmieloną powierzchnią. W przypadku szlifowania i polerowania ze stali nierdzewnej nie może dojść do degradacji pasywującej warstwy tlenku nawet w wersji szczotkowanej.

zbyt dużo i źle opieka może być odwrotny do zamierzonego

Oczywiście raz absurd, rada brzmi kultywować nie jest zbyt silny i często balustrady ze stali. Najsilniejszą ochroną stali nierdzewnej przed rdzą jest formująca się warstwa pasywna przez utlenianie. Jeśli do usunięcia rdzy stosowane są agresywne środki czyszczące i siły mechaniczne, ta zdolność do samoobrony będzie osłabiona. Nach Ponowne szlifowanie poręczy w celu usunięcia rdzy musi odbywać się przy minimalnym uziarnieniu 600. Zabiegi takie jak trawienie lub elektropolerowanie są mniej obiecujące, ponieważ wpływają również na tworzenie warstwy pasywnej. Poręcze ze stali wysokostopowej należy polerować około dwa razy w roku.

Przy wyborze produktów do pielęgnacji ważne jest, aby były wolne od chlorków i żelaza. Trawienie nie powinno być zbyt agresywne i należy zachować ostrożność, aby zapewnić doskonałe usuwanie i suszenie powierzchni ze stali nierdzewnej po zabiegach pielęgnacyjnych.

Porady i wskazówki Zabezpiecza się poręcze ze stali nierdzewnej, szczególnie w sezonie zimowym, na zamówienie sprayów ochronnych, takich jak Caramba lub WD-40. Folia natryskowa, którą powinieneś odnawiać co dwa tygodnie, zapobiega tworzeniu się rdzy spowodowanej cząstkami soli drogowej.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz