Mazie notekūdeņu attīrīšanas iekārtas: cenas un izmaksas

Celtniecības izmaksas

Mazo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecības izmaksu segšanai ir dažādi faktori. Tāpēc atsevišķos gadījumos tie ir ļoti atšķirīgi. Cenas sākas apmēram 3000 eiro, bet vidējiem uzņēmumiem var būt līdz pat 20 000 eiro.

Sistēmas lielums

Svarīgākais faktors, protams, ir sistēmas lielums. Vairumā augu veidu minimālais lielums ir 4 eti, ti, 4 iedzīvotāju ekvivalenti. Līdz 50 PE izmēram, tehniski runājot par nelielām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām.

Augu veids

Augu veids arī ir svarīga loma cenu. Tehniskās iekārtas, piemēram, SBR iekārtas, parasti ir daudz dārgākas nekā dabas procesi, piemēram, augu ūdens attīrīšanas iekārta vai notekūdeņu dīķis.

Tīrīšanas klase

Nepieciešamā tīrīšanas klase arī spēlē lomu sistēmas tipu izvēlē. To ir noteikusi iestāde un tā ir jāievēro.

Augstākās tīrīšanas klases vai papildus nepieciešamie tīrīšanas pakalpojumi no paša sākuma var izslēgt noteiktus sistēmas tipus. Varat arī ļoti ātri palielināt nelielas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas izmaksas.

Vietējie apstākļi

Vietējiem apstākļiem ir izšķiroša nozīme arī cenā. Atkarībā no esošās reljefa struktūras, esošā ūdens saņemšanas un notekūdeņu stāvokļa, šiem faktoriem ir izšķiroša ietekme uz notekūdeņu attīrīšanas iekārtu cenu.

izmaksas ekspluatācijas laikā

nelielas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas īpašnieks uzņemas enerģijas izmaksas, kā arī izmaksas par dūņu iznīcināšanu un

apkopi un testēšanu.
Enerģijas izmaksas

Dažas mazas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas strādā pilnīgi bez elektrības. Citās sistēmās ir nepieciešams atbilstošs ārējās enerģijas daudzums sūkņu darbināšanai vai ventilācijai. Elektroenerģijas daudzums ir atkarīgs no iekārtas veida un lieluma.

Dūņu iznīcināšana

No iegūtām notekūdeņu dūņām regulāri jāvēršas. Lielākajai daļai augu tas ir vienreiz vai divreiz gadā. Izmaksas šeit ir ar mazāku rūpnīcu aptuveni 200 eiro apmērā par iznīcināšanu.

Apkope un pārbaude

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, nelielas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir jāapstrādā divas reizes vai trīs reizes gadā. Šim nolūkam jāveic daži procesa kvalitātes testi.

Inspektoru izmaksas un uzturēšana ir atkarīga no iekārtas veida, iekārtas lieluma un tiesiskā regulējuma. Daudzos gadījumos uzturēšanas līgums piedāvā izmaksu samazināšanu.

Padomi un ieteikumi Mazo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecību var atbalstīt ar valsts līdzekļiem. Tomēr īpašniekam jāmaksā par ekspluatācijas izmaksām.

Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru