Ceny drewna twardego w przeglądzie

przebudowy ceny drewna twardego głównie podzielony na dwie grupy, przy zasadniczo droższe litego drewna, typu drewno jest krytyczna, natomiast wpust wielowarstwowej, grubość górnej warstwy ścieralnej jest największym wysypka wygranych. Dodaj do tego wysiłek kładzenia, od długiej pracy ręcznej do szybkiego wstawiania paneli klikowych.

r Stowarzyszenie łączącego w parkietowych z płyt takie jak podłoga statku r wzór jest w kleju łóżka i pływający nieskomplikowany i tani. Płytki zwykle oferowane jako inżynierii podłogi różnią się materiału cenie od rodzaju drewna, które stosuje się przede wszystkim w celu przeprowadzenia litego drewna.

Układanie parkietu wzory takie jak stół lub parkietem należy uszczelnić na zawsze, a bardziej geometryczne wnioski mają być zbudowane, wyższe ceny wspinaczki na podłodze. Wyjątek stanowi parkiet przemysłowych, znany również jako parkietu przemysłowych znane jest to, że zazwyczaj dostępna na płytach nośnych, i często jest przeznaczona tani mimo litego drewna i małych rozmiarów.

lasy i uszczelniające Rodzime lasy są tańsze niż tropikalnych lasów, z drogich gatunków drewna, takich jak wiśnia lub kasztanowca zbliżyć cenowo zbliżone do tańszych odmian drewna tropikalnego. W zależności od wyglądu wizualnego sortowania parkietu i ewentualnie komitety nie należy lekceważyć, ponieważ na przykład w Tafelparkett nie zmieścić wszystkie ziarna i barwników razem.

Rodzaj uszczelnienia i obróbki parkietu określa ceny. Jeśli parkiet ma być malowany, konieczny jest podkład i co najmniej dwie warstwy lakieru. Poprzednie szlifowanie lub co najmniej szlifowanie jest skomplikowane i często znacznie zwiększa cenę za metr kwadratowy. Jeśli parkiet jest woskowany lub olejowany, materiały uszczelniające są tańsze.

ceny wybranych dostawców (stan na 2013)

litego drewna parkiet naoliwione
inżynierii podłogi Dąbparkett-broker.de49,90 EUR / mkw
przemysłowe parkiet orzech i orzechparkett-broker.de39,90 EUR / mkw
wielowarstwowej -Parkett
kliknij ParquetFIX klonholzprofi24.debiały fioletowy 18,99 EUR / mkw
zakończeniu popiół ParquetFIXhornbach.de29,95 EUR / mkw cena waha się w skrócie

łączną cenę swojego parkietu składa się z materiału i wysiłku do układania razem. Na dolnych wykończone drewnianymi podłogami na najlepszą statku w wersjach wielowarstwowych trzeba od trzydziestu euro za metr kwadratowy oblicz obu. Jako wytyczne dla parkietu z warstwą wierzchnią z ośmiu milimetrów między pięćdziesięciu osiemdziesiąt euro są realistyczne, ceny zaczynają się od litego drewna z około sześćdziesiąt euro, ale może wzrosnąć ze względu na jakość i wyszukanym mock szybko do ponad stu euro.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz