Ile kosztuje inżynier budowlany? Bau / span

The Konstruktor i jego praca

Projektant jest zwykle wyspecjalizowanym technika, bardzo mało architekci są w tym samym czasie inżyniera, choć czasami może się zdarzyć, że ponieważ projekt konstrukcyjny oczywiście odgrywa także „podtrzymujący” rolę w ich edukacji. Strukturalne inżynier sprawdza wszystkie czynniki związane z nośności budynków - z jednej strony w biegu, z drugiej strony, nawet z istniejącymi nieuszkodzonych lub uszkodzonych budynków. Z jednej strony stosowane są określone metody obliczeniowe, z drugiej strony charakterystyka niektórych konstrukcji i niektórych materiałów podczas budowy. Nośność gruntu muszą być obliczone z budynku i sprawdził, ponieważ w pewnych warunkach glebowych nośność gruntu może być ograniczona ewentualnie - w tym przypadku, nie ma szczególnie wysokie budynki mogą następnie zostać zbudowane przeważnie. Ta rola jest jednak znany jako mechaniki gruntów, a ściśle mówiąc spada tylko nieznacznie w zakresie obowiązków inżyniera, badania geologiczne, ale musi być oczywiście rozpatrywana w statycznej konstrukcji budowli. Nie mały zakres Zadaniem konstruktorów jest obok oceny uszkodzeń strukturalnych - zwłaszcza jeśli jest podejrzenie, że mogą one mieć wpływ na trwałość budynku. harmonogram opłata dla architektów i inżynierów, który zawiera również zestaw zalecanych opłat za poszczególne usługi, oprócz stałych przewidzianych opłat -

Rola inżyniera jest wymagane przez prawo w HOAI. Zarówno struktura opłat oraz warunki odniesienia są dalekie od jasno uregulowane w HOAI - można ani kompetencji, ani inżynier strukturalny tutaj łatwo sprawdzić koszty. Według paneli honorowych koszty inżynierów budownictwa są zawsze zależne od tak zwanych "fakturowanych kosztów" budynku.

certyfikat obowiązek programowania nowego budynku - ze względu na zobowiązania prawnego - w stanach Hesse, Brandenburgii i Berlinie wymaga oceny wolnego ciała planów i rysunków w celu zapewnienia, że ​​budynek jako planowany jest naprawdę trwały. Zwykle nie obowiązkowe badania gleby - tj. Test mechaniczny gleby - są również stosowane, ponieważ tekstura gleby odgrywa ważną rolę w obciążeniu. Dokładny określony zakres tych testów w nowym budynku jest następnie regulowany nieco inaczej w zależności od stanu, w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju. Planowana budowa domu jednorodzinnego średnio około 1600 euro powstać tutaj - 2.700 euro w kosztach dla inżyniera jako koszty budynku, gdzie właściwe, ale może ewentualnie być znacznie droższe, w zależności od inżyniera. być sprawdzane podczas gdy ogólnie stabilność planowania i realizacji wszystkich rysunków w szczegółach, zwykle plan fundamentu, podłoga, sufit naziemnej konstrukcji dachu i ewentualnie również odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych rysunków projektowych. Chociaż raport mechaniki gleby może być przydatny w wielu przypadkach, testy statyczne są często kwestią ochrony osobistej w tych krajach, w których nie jest to obowiązkowe.

Bezpłatne badanie - gdzie ma to sens

Przed nowym budynku raport gruntowych-mechaniczne z pewnością ma sens, ponieważ pewne znaczące różnice nośności należy zauważyć, że w przeciwnym razie nie byłyby uwzględnione w projekcie budowlanym z. Koszty ekspertyzy mechanicznej gleby wynoszą zwykle około 500 euro.

Dodatkowym statyczną próbę planów i Ausfürhrungszeichnungen sprawia, gdzie nie jest wymagana przez prawo, nie zawsze ma sens, ponieważ nośność jest stale brane pod uwagę przez architektów na etapie planowania budynku - więc jest to wygodne, gdy tylko constructual ocena na drugą, niezależną ocenę nośności budynku.

W każdym razie sens powiązanego inspekcję strukturalnego uszkodzenia budynku, które są tak ogromne, że mogą wpłynąć na rentowność maju. Mogą to być widoczne pęknięcia w murze, ale także osunięcia lub zauważalne przemieszczenia na ścianach. Zwłaszcza w starszych budynkach, inżynier strukturalny powinien być konsultowany, jak to możliwe przed zakupem w celu oceny zdolności zwłaszcza problemu wyglądający sufit lub efektów widocznych uszkodzeń. Tutaj tylko ocena jest zwykle wykonane i złożone nie w pełni kompleksowy raport baustatisches, koszt inżyniera więc utrzymać w granicach tutaj. W zależności od złożoności oceny koszty wynoszą kilkaset euro. Jedną z zalet takich ocen, które mogą również doradzić najlepsze i najbardziej opłacalne opcje naprawcze dla widocznego uszkodzenia inżyniera.

Regulamin opłat

Wszystkie audyty strukturalne podlegają HOAI - harmonogramowi opłat dla architektów i inżynierów. Jednak Hoai nie jest łatwym odniesienia dla poziomów opłat i obszarów odpowiedzialności, ale to bardzo złożony dokument prawny, który jest zrozumiały dla leżał dłużej. Ponadto, możliwość swobodnego umowy opłaty są jednak w niektórych obszarach nadal minimalne i maksymalne opłaty istnieją dla strukturalnych kosztów inżynierskich od czasu nowelizacji HOAI w wielu częściach ogólnie. Przez złożoności HOAI tylko eksperci mogą naprawdę sprawdzenia zasadności opłat pobieranych dzisiaj w ogóle, oprócz często także zakres testów różni się znacząco, które coraz trudniej całość.

Czy testy statyczne można odliczyć od podatku? koszt inżynierów strukturalnych i innych działań weryfikacyjnych nie odpisać od podatku, ponieważ nie są w bezpośredni, bezpośrednio związane z remontów, konserwacji i modernizacji - - to zasada

- nawet po zmianie w każdym razie 2006 mówi ustawodawca. Istnieje jednak inna możliwość: W następnym roku raportu, mogą dokonać kosztów albo jako nadzwyczajne obciążenia, jeśli mają być traktowane jako odrębny przepis, jeżeli inspekcja służy celowi produkcji mieszkaniowym, w przykładzie, to biuro jest skonfigurowana, jest również możliwe potrącenie jako koszt reklamy. Jeśli to konieczne, koszty strukturalne mogą być również dzielone dla celów podatkowych.

Porównanie ofert - ale prawidłowe

Aby uzyskać niezbędną ocenę statyczną, warto przede wszystkim uzyskać kilka różnych ofert. Zwykle różnią się one znacznie pod względem kosztów - często także w zakresie egzaminów. Dla porównania cytat dlatego najlepiej skierowana do specjalisty, aby skonsultować się z myślą o naprawdę pełen zakres testów i koszty wynikające z niej, ponieważ nie ma sensu z jednej strony, aby zrezygnować z ważnych i znaczących badań, z drugiej strony ale mniej znaczące testy można często pominąć. Chodzi o ważność testów - mniej o samych opłatach, które prawie zawsze będą w proponowanych ramach HOAI.

W przypadku obowiązkowych ocen, dokładny zakres testów jest na ogół wymagany przez prawo, tak więc koszty inżyniera budowlanego w tych krajach federalnych są zwykle w przybliżeniu takie same, chociaż istnieją tu również niewielkie różnice cen. W przypadku opinii bezpłatnych, w każdym przypadku należy uzyskać kilka ofert, a najlepiej jest zasięgnąć drugiej opinii inżyniera budownictwa na temat faktycznego zakresu badania.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz