Ile kosztuje dom wielorodzinny jako dom z prefabrykatów?

Cena odgrywa kluczową rolę w zakupie domu. W tym artykule znajdziesz przykład tego, co może kosztować budynku mieszkalnego jako prefabrykowany dom, jakie różnice istnieją i jak można zaoszczędzić.

Dom prefabrykowany - czy ma to wpływ na cenę?

Przykładowe obliczenia

W poniższym przykładzie obliczamy koszty budynku mieszkalnego z sześcioma mieszkaniami wybudowanymi w ramach prefabrykowanej konstrukcji. Dom ma powierzchnię 140 metrów kwadratowych; każdy apartament ma około 70 metrów kwadratowych na trzech piętrach.

koszt przegląd cena
pierwsza powłoka 220.000 EUR 80.000 EUR 2. Wnętrze
trzecią własność, 700 mkw
50.000 EUR 4. zewnątrz (ogród, taras)
30.000 EUR 5.
Keller 50000 EUR szósty Inne​​20 000 EUR
Razem450 000 EUR

Jak obniżyć cenę?

Zawsze opłacalne jest porównywanie różnych dostawców i sprawdzanie, gdzie stosunek ceny do wydajności jest najlepszy. Ale nie tylko porównanie, ale również indywidualne dopasowanie jest ważne przy zakupie budynku mieszkalnego: Po prostu, kiedy dom jest przeznaczony do wynajmu, należy myśleć ekonomicznie i tylko zbudować to, czego naprawdę potrzebują.

Wskazówki i poradyKontakt zarówno producentów prefabrykowanych, jak i solidnych domów, aby lepiej porównać ceny. Czasami nie jest tak, że różnice między tymi dwoma typami są niesamowite, ale między poszczególnymi producentami w branży.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz