Jak powstaje szkło akrylowe?

Podstawowa produkcja chemiczna szkła akrylowego jest skomplikowana i nieistotna dla użytkownika - poza właściwościami szkła akrylowego. Jednak przetwarzanie „masy brutto” ze szkła akrylowego następnie wytwarzany jest w ostatnich etapach, rzeczywiście kluczowe znaczenie w wyborze szkła akrylowego, które muszą spełniać wszystkie żądane wymagania w indywidualnych przypadkach.

Proces produkcji szkła akrylowego

Cena szkła akrylowego ma wyraźną różnicę między walcowanym i odlewanym PMMA. Często tańsze, walcowane szkło akrylowe jest utożsamiane z niższą jakością. Ale nie jest to łatwe do wytłumaczenia. To indywidualne wymagania określają, czy ma być stosowany akryl lub walcowany.

różnice długowieczności na

temperatura dla łodzi i jachtów, których elementy są wykonane jako włazy ze szkła akrylowego, różnica w długości życia jest szczególnie poważna: Łodzie i jachty często podróżować w cieplejszych regionach (Morza Śródziemnego, na przykład). Cumujących w cieplejszych regionach długowieczność lanego akrylu jest wyraźnie wyższa niż tłoczonego akrylu, jak szybko wykazują pęknięć stresu tutaj.

obróbki cieplnej (formowanie na zginanie) stanowi szkło akrylowe

chcesz kontrast barwny kolei szkła akrylowego lub formy (po ogrzewaniu) zwinięty PMMA, ze względu na jego właściwości heterogenicznych (akrylowy obsada jest jednorodne) bardziej odpowiednie. Gdy odlewane szkło akrylowe, które jest wygięte lub zdeformowane, jednorodną strukturę należy porzucić. Dlatego kolorowany akryl, który jest odlewany, może wyraźnie doświadczyć nieznacznych zmian koloru (w wygiętym lub zdeformowanym obszarze).

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz