Jak wyciągnąć formę z sofy?

Mold jest tworzony w wilgotnym środowisku, dlatego należy zawsze utrzymywać sofę tak suchą, jak to tylko możliwe. Czasami jednak wilgoć z chłodnej zewnętrznej ściany błądzi bezpośrednio do mebla, gdy kanapa jest zaparkowana zbyt blisko niej. Nawet zbyt mokre czyszczenie może prowadzić do pleśni! Po uszkodzeniu nie jest to łatwe do naprawienia. Sch Dlatego pleśń jest prawdziwym problemem w sofie

Zapleśniałe plamy, które można zobaczyć, to niestety tylko wierzchołek góry lodowej. Drobna sieć strzępków często nie jest widoczna gołym okiem, więc trzeba założyć, że grzyb rozprzestrzenił się dalej niż przewidywano.

Ponadto pleśnie są wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia, ich zarodniki gromadzą się w wydychanym powietrzu i dostają się do płuc. Dlatego istnieje potrzeba usunięcia plagi bez pozostałości, co jest dość trudne.

Więc może uda ci się uratować swoją sofę

Po pierwsze, sofa musi być naturalnie sucha, aby grzyb nie mógł się dalej rozprzestrzeniać. Jeśli grzyb zniszczył tylko powierzchownie, możesz zabić go izopropanolem - pod warunkiem, że twoja substancja to toleruje

Załóż ochronę dróg oddechowych i załóż rękawice. Vorzugsweise Najlepiej umieścić sofę na świeżym powietrzu.

  • Zetrzeć wszystkie dotknięte obszary szmatką izopropanolową.
  • Najlepiej pozostawić izopropanol do wyschnięcia na słońcu.
  • Zarówno alkohol, jak i promienie słoneczne mają wpływ na zabijanie formy. Jeśli naprawdę uda ci się dotrzeć do wszystkich dotkniętych obszarów i posprzątać kanapę, prawdopodobnie wyrzuciłeś grzyba.
  • The downer: nie możesz być tego pewien!

Nie ma jednak pewności, że twoja sofa jest naprawdę wolna od pleśni: zarodniki wciąż mogą wejść do pomieszczenia, nie zauważając tego. Ponadto istniejące lisy pozostają.

Tips & TricksTylko dlatego, że nigdy nie możemy być całkowicie pewni, chcielibyśmy w tym miejscu polecić albo wyrzucenie spleśniałej sofy, albo całkowite zastąpienie tapicerki osłoną. Tylko wtedy możesz być pewien, że pokonałeś grzyba.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz